Дневен хороскоп за понеделник, 01.03.2021: Бикот ќе се препушти на чувствата, Лавот ќе има проблеми со комуникацијата, Скорпијата во сериозен конфликт со партнерот…

Овен
Љубов:
Ја прифативте пасивната улога во односот со саканата личност, наскоро ќе зажалите за вашите лоши проценки.
Работа:
Во моментов, успехот и личното задоволство не одат заедно. Треба да се одлучите за практични решенија.
Здравје:
Ќе ви годи некаква психофизичка релаксација.

Бик
Љeубов:
Понекогаш треба да се исклучи разумот, постојат работи што не можете да ги објасните врз основа на логички правила. Оставете ги вашите чувства да „прозборуваат“.
Работа:
Вие сте погодени од нечие некоректно однесување или неправда во деловната соработка. Сепак, важно е работите да завршат добро.
Здравје:
Не ги ограничувајте вашите чувства или желби, опуштете се.

Близнаци
Љубов:
Вашите зборови не звучат искрено пред саканата личност. Претерувате со нов излив на емоции или во театралното однесување.
Работа:
Наместо дарежливо да им нудите помош на другите, обрнете внимание на вашите проблеми и побарајте нечија поддршка.
Здравје:
Обрнете внимание на правилната исхрана, избегнувајте некои лоши навики.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Мајката открила дека нејзината ќерка (12) била злоставувана од нејзините врснички, па зела БОКСЕРСКИ ракавици и направила хаос

Не знаела на која прво да и се одмазди… Сите се фаќале по главата. Додека …