(ФОТО) Судските документи откриле зошто Ким поднела барање за развод од Кание Вест

Откриени се нови детали за разводот на Ким Кардашијан и Кание Вест.
Според судските документи, ријалити sвездата ги навела „непомирливите разлики“ како причина за разводот, пренесува Fox.
Ким исто така побарала да се укине потрагата по поддршка за сопружниците, било од нејзина страна или од познатиот рапер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Во документите не е наведен датумот на нивното разделување и било потврдено дека тие имале предбрачен договор што треба да им помогне да ја избегнат напнатоста околу богатството и да си го задржат своето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Барањето е поднесено на 22. февруари, а Кардашијан е застапувана од адвокатката Лаура Васер, со прекар Кралицата Дисо, позната по одбрана на бројни sвезди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Минатата недела беше откриено и дека 40-годишната ријалити sвезда и претприемачка сака заедничко старателство над нивните четири деца.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО – ВО ЖИВО) Погреб на принцот Филип: Службата започна – на испраќањето само најблиските – братучед ги дели Хари и Вилијам

Принцот Филип, војводата од Единбург и сопруг на кралицата Елизабета Втора, кој почина минатата недела …