(ВИДЕО) КОРИСНО – Вовлечете конец во игла „од прва“: Генијален трик кој трајно ќе ве ослободи од мака!Трик што ќе ви помогне лесно да го вовлечете конецот во иглата.

Шиењето датира уште од античко време, и секој од нас сигурно многу пати се борел со вовлекување на конецот во иглата. Пробавте разни начини, но без успех или успех, но по многу обиди.
И покрај ваквото античко минато, дури и денес многу луѓе се борат да го вовлечат конецот во окото на иглата.
На следното видео на Вимео, можете да видите како еден корисник го прави тоа со леснотија.
Не и требаат дополнителни алатки, лепак, лак и слично. Значи, само треба да ја „истриете“ конецот во отворот, но погледнете како функционира и сè ќе ви биде јасно:

Фото: Принтскрин/Vimeo/SewMuchEasier

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Дознал дека има рак па отишол кај пријател да ја избричи главата: Неговата реакција го расплакала! Ова се нарекува пријателство

Кога дознал дека има рак, Нефтали Мартин не знаел „каде удира“ и што да прави. …