(ФОТО) Ѓорѓе Балашевиќ го напишал ова во втора година средно училиште

Гимназијата „Светозар Марковиќ“ во Нови Сад на својот Фејсбук профил објави сторија за нивниот најпознат ученик – Ѓорѓе Балашевиќ.
На Фејсбук, училиштето се сетило на посетата на легендарниот кантавтор на училиштето во 2009. година, и тие напишале дека Балашевиќ рекол дека е многу нервозен затоа што настапувал пред толку многу свои професори.
Балашевиќ таа година од професорите добил и подароци, а сега на Фејсбук се сеќаваат што напишал додека одел во втора година.

„Ќе се родам повторно. Јас не сум од оние што умираат еднаш засекогаш”, напишал 16-годишниот Балашевиќ.
Како што обожавателите на Ѓорѓе Балашевиќ знаат , тој не бил на неговата матура, а мајка му му замерила што немал слика на матура на ѕидот. Завршил средно училиште како вонреден ученик, а подоцна студирал географија без успех.

Фото: Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Светскиот ден на хемофилијата со регионална кампања одбележан од Рош Македонија

Пандемијата со COVID-19 донесе голем број предизвици во изминатиот период со посебно влијание врз лицата …