(ФОТО) Мистеријата на фотографијата на Икарди: Лежи во кревет и му даваат кислород!

Веднаш почнало да се шушка дека има коронавирус
Со фотографијата што ја објави на Инстаграм, Аргентинецот Мауро Икарди ги загрижи сите фанови на ПСЖ. По информацијата дека нема да игра против Дижон поради проблеми со стомакот, тој сега објави фотографија, на социјалните мрежи, на која е во болнички кревет и е поврзан со кислород.


Брзо почна да се шушка дека е заразен со коронавирус, но според француските медиуми станува збор за еден вид терапија за справување со акумулираниот замор, која ја користат и други спортисти.
А, дека сè е во ред со Икарди, во јавноста потврди и неговата сопруга Ванда, која сподели фотографија од вечерата што беше со Маура.
Икарди исто така се јави.


„За сите оние кои се заинтересирани, тоа е хипербарична комора што ја имаме во куќата и ми помага да спречам повреди и ми помага побрзо да закрепнам од натпреварите, тренинзите…, објаснил Икарди.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

ДЕБАР МААЛО ДОБИ СПОРТСКО И ДЕТСКО ИГРАЛИШТЕ

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски …