Кој, оваа пролет, ќе најде сродна душа? Овие 3. знаци можат да чекаат ГОЛЕМА ЉУБОВ, некои ќе застанат на „лудиот камен“!

Терезија
После тежок период, особено во љубовта, луѓето родени во знакот на Терезија конечно ќе најдат мир. Им се насмевнува спокој н љубовен план. Многу е можно да ги најде сродна душа, а не обратно како што се надевале додека залудно се обидувале да ја пронајдат во минатото. Оваа пролет, ќе запознаат некого со кого ќе сакаат да остарат. Страста со таа личност ќе биде голема. Најдобри знаци за Терезија се Близнаците, Стрелецот, Лавот и Водолијата. Терезиите се многу шармантни луѓе со добра доза дипломатија во нив, а на Близнаците и Водолиите кои се малку сонувачи, навистина им се допаѓа тоа. Токму со овие два знака е најголемата шанса за вистинска, длабока љубов. Доколку се заљубат во Лав, тие ќе бидат совршен пар, а нивната љубов ќе биде како онаа од романот. Мирен, семеен живот и врска исполнета со взаемно почитување ги чека со личност родена во знакот на Стрелец.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) БРАВО: Овој македонски навивач стана ХИТ на интернет- Го дупнал тапанот за МАКЕДОНИЈА!

Овој македонски навивач на нашите фудбалери стана ХИТ на интернет! Тој практично го дупна тапанот …