Кој, оваа пролет, ќе најде сродна душа? Овие 3. знаци можат да чекаат ГОЛЕМА ЉУБОВ, некои ќе застанат на „лудиот камен“!

Јарец
Тоа се поединци кои се многу посветени на семејството. Тие сонуваат за своето мало семејно гнездо, а доаѓањето на пролетта може да им овозможи да го сторат токму тоа. Јарците кои се сами веројатно ќе сретнат некој со кого ќе сакаат да останат заедно до крајот на животот, а оние кои се во врска сега, ќе почувствуваат дека врската станува посилна и посериозна. Можно е дека порано чувствувале дека не можат добро да се поврзат со својот партнер, но тоа треба да се промени наскоро – љубовниот живот ќе се движи во поинаква, подобра насока. Совршен партнер за нив би можел да биде роден во знакот на Бик, Девица, Скорпија и Риби. Имено, тие ги делат животните идеали со Бикот и Девицата, додека Скорпијата ќе ја цени нивната амбиција, емоционална стабилност и сериозност во решавањето на проблемите. За Рибите, Јарецот е пример кој вреди да се следи, и токму со луѓето родени во тој знак имаат најмногу шанси за вистинска, вечна љубов.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Пар „остарел“ 70. години за само 5. минути

Ова е секако еден од најтрогателните клипови што се појавил во последно време и многу …