Кој, оваа пролет, ќе најде сродна душа? Овие 3. знаци можат да чекаат ГОЛЕМА ЉУБОВ, некои ќе застанат на „лудиот камен“!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Оваа пролет е посебна бидејќи некои конечно ќе ја сретнат љубовта на својот живот. Некои сами ќе најдат љубов, но некои ќе ги најде сродната душа. Во секој случај, пролетта не чека со многу убави емоции и летаргија во стомакот. Нечие пребарување ќе се исплати.

Риби
Луѓето родени во овој знак ќе имаат најголема среќа во љубовта оваа пролет, повеќе од сите други знаци на Зодијакот. Со самиот почеток на најромантичното време од годината, нивната романса ќе цвета. Можно е да станат блиски со некој што веќе го сакаат или да добијат шанса да ја обноват старата љубов. Добра вест ги чека на 11. април. Тие особено би можеле да се зближат со Бик, Рак, Скорпија и Јарец. Врската со луѓето родени во овие знаци може да им донесе длабока љубов што ја бараат како и посветеност и сигурност, а токму тоа им треба на Рибите за да ја покажат својата најдобра страна. Рибите кои веќе се во врска, ќе ја зајакнат врската со партнерот, а можна е и свадба.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 17.05.2021: Успехот понекогаш се чини недостижен, но околностите секогаш се менуваат. Важно е да научите добра лекција и да останете упорни во своите намери…

Овен Љубов: Позицијата на Месечината влијае на вашата чувствителност. Потешко е од вообичаеното да се …