(ВИДЕО) Српскиот ас на Барселона, бесен, среде натпревар го искинал дресот

НИКОЛА МИРОТИЌ, sвездата на Барселона, МВП на шпанската лига и најскапиот кошаркар во Европа, направил потег што станал вирален на натпреварот од Евролигата против Асвел.
Црногорскиот Србин кој играше за Шпанија бил бесен во текот на целиот натпревар, а тоа ескалирало на крајот на првото полувреме кога судијата му досудил фаул во напад.
Миротиќ доживеал помрачување на умот и го скинал дресот со двете раце. Телевизиските коментатори зачудени рекле: „Ова е она што Халк го прави вообичаено!“, Алудирајќи на стрип-херој кој, за време на неговата трансформација од човек во суперхерој, го изведува она што на паркетот го направил асот на Барса.
Нервозниот Миротиќ го завршил натпреварот со 19. поени, но Барселона на крајот загубила на домашен терен со 69:76.

Фото: Скриншот/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хамилтон ја освои 99. пол позиција во кариерата

Луис Хамилтон, возач на Мерцедес, ја освои пол-позицијата пред трката за Големата награда на Емилија …