(ВИДЕО) Принцот Хари открил што мисли за серијата „Круна“ – би можеле да се изненадите!

Принцот Хари му дал интервју на Џејмс Корден и сега сите светски медиуми зујат за тоа.
Принцот открил зошто го напуштил кралското семејство, но зборувал и за серијата „Круна“, која во четвртата сезона ги портретираше животите на неговите родители Чарлс и Дијана.
Принцот на Корден му рекол дека нема толку голем проблем со серијата.
„Барем серијата не се преправа дека е вест. Дава груба идеја за кралскиот живот и поставувањето должности пред семејството, но не е прецизна. Јас се чувствувам многу поудобно додека ја гледам серијата ‘Круна’ отколку кога ги вестите за мојата сопругата и мене, но имам проблем со нешто што се претставува како вистинито само затоа што е во весниците“, рекол Хари.

Фото: Скриншот/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Работник добил автомобил од газдата: „Не можев да верувам!“

Расудин Мухиќ, вработен во тузланската месарницата „Брајловиќ“ од својот работодавачот добил автомобил „Голф 5“  како …