Мрачни тајни: Што прави секој знак кога никој не ги гледа

Јарец
Јарците се многу одговорни и многу сериозни. Сè што прават има своја цел. Тие постојано се обидуваат да бидат уште подобри и не подлегнуваат толку лесно на искушенијата… освен кога станува збор за сладок грев. Јарците едноставно ги обожаваат сите слатки, колачи, пити, чоколади – што било слатко.

Водолија
Тие се многу еколошки свесни и секогаш се борат за подобар свет. Вие гледате како да и помогнете на околината и честопати размислувате за донации и промоции на таа тема.
Меѓутоа, кога Водолијата е сама и кога никој не ги гледа, тие први ќе извадат пластична наместо метална сламка од фиоката, која ја купиле за повеќекратна употреба. Токму за тоа зборуваат сите други со месеци, но длабоко во себе тие претпочитаат стари добри пластични сламки.


Риби
Рибите се многу креативни и уметнички склони. Сакаат сами да создаваат убави работи, меѓутоа, нивното скриено задоволство е купување торти и слатки.
Со романтичен дух, Рибите би сакале сами да направат нешто вкусно, но едноставно немаат време. Или можеби тие не се толку талентирани за кујната. Во секој случај, ако ги поканите Рибите на забава, веројатно ќе добиете пакет од разни колачиња купени во продавницата, и многу е веројатно дека таа веќе купила за себе.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ако најдете ПАРИ на улица, не ги земајте: Ова е причината!

Според верувањето на фенг шуи, постојат работи кои не треба да ги внесуваме во куќата …