Мрачни тајни: Што прави секој знак кога никој не ги гледа

Терезија
Терезијата секогаш се обидува да стори сé што е во ред, особено во очите на сите други. Тие не се судираат и не сакаат да бидат сами.
Сепак, на крајот на денот кога никој не ги гледа, Терезиите имаат навика да грабнат сè што е во фрижидерот и да ги гушат чувствата во храната. Нивниот сладок грев е дефинитивно емотивно прејадување.

Скорпија
Секој знае дека Скорпиите се страствени и романтични. Сакате внимание и изненадувања. А, кога навечер ќе се стуткате во креветот, најмногу сакате да се склупчите со некој „слаток љубовен филм“. Сакате да читате за другите кои се романтични и страствени како вас.

Стрелец
Сакате да патувате, но не сте одлични во планирањето и организирањето и понекогаш се борите со импулсивноста. И затоа, едно од вашите омилени тајни задоволства е купувањето непотребни работи за патување.
Стрелецот умее да помисли: „Оваа година дефинитивно ќе го поминам Тур ду Монт Блан“ и истиот ден ќе купи скап ранец и нови пешачки чевли, за да два дена подоцна да заборави на тоа патување.]

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 18.05.2021: Среќата е потенцијално на ваша страна, постои личност која ви дава искрени чувства. Важно е да се направи добар избор…

Овен Љубов: Не давајте големи и избрзани ветувања на саканата личност. Можно е да се …