(ВИДЕО+ФОТО) Познатиот продуцент признал: „’Рбетот ми се распарчи“

Сајмон Кауел, музички магнат и член на жирито на бројни натпревари како „Икс Фактор“, „Британија има талент“, падна од велосипедот пред неколку месеци и мораше итно да има оперирација на грбот. Несреќата се случила додека тој тестирал нов електричен велосипед во задниот двор на една куќа, во Малибу. Тој сега проговорил за деталите за несреќата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @simoncowell

Во август минатата година тој имаше операција која траела шест часа. Сајмон сега рекол дека повеќе не може да поминува низ ваков хаос и „го скршил ’рбетот на парчиња“, пренесува „Daily Star“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @simoncowell

Голема поддршка за време на неговото закрепнување беа неговата девојка Лорен Силверман и неговиот син Ерик. Сајмон за странските медиуми изјавил дека неговиот син се пошегувал и го нарекол „железен бик“ кога првпат го видел татко му со метални шипки во грбот.
„Можеше да биде полошо, можев да останам неподвижен. Знаев дека го скршив грбот веднаш штом се спуштив. Беше навистина, некако одеднаш и ме заболи“, рекол Кауел за странските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @simoncowell

Сајмон се свртел кон велосипедизам неколку месеци пред несреќата затоа што токму тоа му помогнало да изгуби околу 27. килограми. Уживал во карантинот, што го смирило неговиот животен стил и го охрабрило да се храни здраво. Следел здрави навики како појадокот, кој сам го готвел, вежбал…

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО – ВО ЖИВО) Погреб на принцот Филип: Службата започна – на испраќањето само најблиските – братучед ги дели Хари и Вилијам

Принцот Филип, војводата од Единбург и сопруг на кралицата Елизабета Втора, кој почина минатата недела …