(ВИДЕО) Како да е вистински: Bugatti Chiron направен од отпад

Scrap metal Art Thailand се наоѓа на околу два часа возење од Бангкок, главниот град на Тајланд.
Тоа е единствено место каде што може да се видат многу уметнички дела изработени од старо железо. На ова место крајно креативни и талентирани работници со денови од отпад создаваат уникатни реплики, па дури и скулптури посветени на современиот свет.
А кога станува збор за автомобилите, покрај двата фантастични Bugatti може да се види и реплика на Mercedes 300 SL и Ferrari 300 SL. Сето ова не е ништо во споредба со трансформаторите во природна големина каде некои се високи околу десет метри. Во исто време, тие воодушевуваат со деталите и бројните делови што се вградени во нив.
Ако се вратиме на Хирон, јутјуберот кој стои зад каналот ЦБ, дознава дека е купен од некого од Шведска. Тој платил околу 30.000 долари за оваа уникатна реплика. Со оглед на напорот и крајниот резултат, се чини дека е повеќе од фер цена.


Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

АТС ГРУП го привлече вниманието на посетителите на престижниот саем на одбранбената индустрија во Лондон DSEI 2023

АТС Груп е еден од поголемите изложувачи на DSEI 2023 најзначајниот саем на одбранбената индустријата …