(ВИДЕО+ФОТО) НЕПРЕБОЛ – ЌЕРКАТА НА БАЛАШЕВИЌ НЕ МОЖЕ ДА ГО ПРЕЖАЛИ ЗАМИНУВАЊЕТО НА ТАТКОТО: Јована објавила емотивно видео и порачала колку го сака!

Јована Балашевиќ се присетила на спомен со нејзиниот татко.
Со ненадејното заминување на познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ, кој почина на 19. февруари, најтешко со ова се мират домашните – сопругата на Оливера и нивните три деца, синот Алекс и ќерките на Јелена и Јована.
Објавите на социјалните мрежи сведочат и за тоа колку им недостасува. Јована се присетила на трогателните спомени од детството, појавувајќи се во емисија во која открива дека Џоле бил одличен татко и дека покрај сите свои улоги, тој најмногу ја сакал „тато како вистински татко“ и дека нејзиниот татко уживал да го поминува времето со нив.
Колку ова сеќавање ја потресло Јована, покажуваат и нејзините липања што се слушаат во позадината на снимката што ја објавила.
Колку Џоле бил приврзан и посветен на неговите деца покажува и фактот дека тој и направил тетоважа на својата ќерка Јелена за љубов, откако доживеала сериозна сообраќајна несреќа.
„Јас не сум тип за да се истетовирам. Но, кога Јелена доживеа сериозна сообраќајна несреќа, се водеше голема битка за нејзиниот живот. Сè беше против нас и се чинеше дека никогаш нема да застане на нозе. Беше квадриплегична и не можеше да мрдне ништо освен вратот повеќе од еден месец, дури ни мал прст на раката или ногата … И ние седевме до неа и таа рече: ‘Ајде да се обложиме … Кога ќе излезам од болницата треба да направите нешто што никогаш не би го сториле поинаку’“, рекол Ѓорѓе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jovana Balasevic (@lolabalasevic)

„Се согласив и таа тогаш рече:’Мора да ја избричиш главата и да се истетовираш’.
Знаеше дека никогаш нема да го сторам тоа, не се сети на пирсингот за среќа, затоа што сега веројатно ќе пеев со некоја лузна. Бричењето на главата не беше проблем, бидејќи природата веќе се погрижи за половина од тоа. Отидов кај еден мој пријател за тетовирање кога го познавав од средно училиште, тој има свој салон за тетоважи со сите тие знамиња на Југот, Конфедерацијата, сето тоа е во некој стил на стрип“, раскажал музичарот своевремено.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jovana Balasevic (@lolabalasevic)

Да потсетиме, Ѓорѓе Балашевиќ почина како резултат на пневмонија. Само членовите на најблиското семејство присуствуваа на погребот на Градските гробишта во Нови Сад.Тамбурашите на гробот ги свиреле неговите легендарни песни, вклучувајќи ја и „Оливера“, која и ја посвети на сопругата, животната љубов и инспирација.

Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО – ВО ЖИВО) Погреб на принцот Филип: Службата започна – на испраќањето само најблиските – братучед ги дели Хари и Вилијам

Принцот Филип, војводата од Единбург и сопруг на кралицата Елизабета Втора, кој почина минатата недела …