Дневен хороскоп за четврток, 25.02.2021: Близнаците најсигурни во семејството, Лавот во дилема, Стрелецот слободно може да се препушти на љубовната инспирација…

Овен
Љубов:
Емотивните дилеми не треба да се продлабочуваат со погрешни одговори, партнерот очекува да ги исполните ветувањата.
Работа:
На состанокот со соработниците, повремено ви недостасува трпеливост и чувство за дипломатски манири.
Здравје:
Одморете се и забавете го брзото темпо.

Бик
Љубов:
Склони сте на чести промени на расположението и делувате несигурно пред саканата личност. Потребна ви е емоционална поддршка.
Работа:
Избегнувајте преголема изложеност и не зборувајте за работи што претставуваат потенцијален ризик за вашиот деловен и финансиски интерес.
Здравје:
Насочете ги вашите мисли во позитивна насока.

Близнаци
Љубов:
Важно е да се чувствувате пријатно во кругот на семејството. Чувството на доверба или блискост буди некаква скриена сила во вас.
Работа:
Многу работи на деловната сцена изгледаат поразлично од оние презентирани од еден од соработниците.
Здравје:
Ќе ви годи полесна исхрана, избегнувајте нездрава храна.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Ова е најмудриот хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …