(ФОТО) Џорџ Клуни за семејниот живот: „Жена ми би ме убила да го направам тоа…“

Џорџ Клуни поголемиот дел од времето го поминува дома со сопругата Амал и нивните 4-годишни близнаци Александар и Ела.
Познатиот добитник на Оскар даде интервју за првиот број на списанието „W“ оваа година, во кое опиша како глумата ја заменил со семеен живот.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by 𝕲𝖊𝖔𝖗𝖌𝖊 𝕮𝖑𝖔𝖔𝖓𝖊𝖞 (@george_clooneyangel.ir)


„Ќе ви кажам што стана моето хоби: Две или три тури алишта дневно и миење садови цел ден, затоа што овие деца се лигави“, се пошегувал актерот. „Очигледно, мора да ги миете своите деца одвреме-навреме“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by W Magazine (@wmag)

59-годишниот Клуни се пошегувал и за тоа дека станал фризер. „Го стрижам мојот син, но и себе, но не и ја исеков косата на ќерка ми“, рекол тој. “Би завршил во проблеми. Ќerерка ми е прекрасна – нејзината коса е многу долга. Ако ја зезнам косата на мојот син, таа брзо ќе порасне. Но, жена ми би ме убила ако ја допрам косата на ќерка ми”, додал популарниот глумец.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Во Бугарија рекорден број заразени и починати од корона

БУГАРИЈА, која има најнизок процент на вакцинирана популација во ЕУ, објави рекорден дневен број на …