(ФОТО) Јапанди – моментално најголем тренд во уредувањето на ентериерот

Бања
Денес, бањите се помалку ограничени на бела керамика, вели Еби Шофилд, шефица за дизајн во Ribble Valley.
„Јапанди бањите ќе се пофалат со површини и неутрални тонови кои го намалуваат стресот и ја подобруваат креативноста и содржат материјали што ги имитираат оние од природата. Викторијанските кади остануваат клучна компонента во елегантна бања во 2021 година, но ова ќе биде хармонично инкорпорирано со потоплите тонирани површини, дрво и заоблени линии, наспроти ладни и остри површини кои инаку можат да се најдат во бањите“ заклучила Шофилд, пренесува 24sata.hr.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Japandi (@japandi.living)


 


View this post on Instagram

 

A post shared by Japandi (@japandi_design)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Japandi (@japandi_design)

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Осум здравствени придобивки од ПРЕСТОЈ ВО ТИШИНА: Најдете време за себе

Општо познато е дека бучавата не влијае добро на луѓето, но што е со тишината? …