(ФОТО) Јапанди – моментално најголем тренд во уредувањето на ентериерот

Кујна
„Јапанди внатрешноста прифаќа природно внесување на надворешното, па внесувањето на растенија во вашата кујна е добар начин и кујната да е во тренд. За брзо и економично воведување на Јапанди стил во кујната, извадете ги хромираните рачки на орманчињата во корист на дрвени. Тие целосно ќе го променат впечатокот за просторот”, вели Адел Штон-ПЈУ, од мебелот Terrys.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Japandi (@japandi_design)


Хил препорачува трендот да се следи и на трпезариска маса со различни керамички садови во комбинација со рустични ткаени подметнувачи.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Japandi (@japandi.living)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Осум здравствени придобивки од ПРЕСТОЈ ВО ТИШИНА: Најдете време за себе

Општо познато е дека бучавата не влијае добро на луѓето, но што е со тишината? …