(ФОТО) Јапанди – моментално најголем тренд во уредувањето на ентериерот

Дневна соба
Клучот за овој тренд е во исфрлање на хаосот од вашиот дом и фокусирање на неколку избрани детали за карактер, вели Трејси Еплби, шефица на ентериер во компанијата „I Love Wallpaper“.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Japandi (@japandi_design)


„Рустикалниот дел од овој тренд лесно може да биде лесно и поевтино постигнат со избирање дрвени додатоци како што се рамки од темно дрво за фотографии, природни дрвени полици и полици за книги”, вели Трејси.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Japandi (@japandi.living)

Што се однесува до палетата на палетата на бои во јапанди стил, нејзината препорака е задушени тонови на розова, сина и спомнува сина или на „нане“ кои „го држат предметите елегантни” а функционални декоративни предмети како што се вазна и садови со овошје во овие нијанси можат да додадат боја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by E M I L I A (@emiliasaarenkoski)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Осум здравствени придобивки од ПРЕСТОЈ ВО ТИШИНА: Најдете време за себе

Општо познато е дека бучавата не влијае добро на луѓето, но што е со тишината? …