(ФОТО) Јапанди – моментално најголем тренд во уредувањето на ентериерот

Погледнете како јапанди да го внесете во конкретни простории:

Спална соба
Спалната соба треба да биде во неутрален тон, во нијанси на бело и беж, а совет на Надија Мекаун Хил, советничка на Wayfair за стил е: немојте премногу да се зезате околу деталите.


 

View this post on Instagram

 


A post shared by Japandi (@japandi_design)


„Овој тренд е фокусиран на изнаоѓање на убавина во несовршености, како што се деталите на суровите рабови на јаже или рачно насликани мотиви на дрвото. Повеќе дискретни и посуптилни дизајни ќе одат рака под рака со просторниот на спалната соба, создавајќи смирувачка атмосфера како засолниште”, вели таа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Осум здравствени придобивки од ПРЕСТОЈ ВО ТИШИНА: Најдете време за себе

Општо познато е дека бучавата не влијае добро на луѓето, но што е со тишината? …