Дневен хороскоп за среда, 24.02.2021: Близнаците пребрзуваат со некои акции, Девицата ќе ужива исполнувајќи си ги желбите, Јарецот пред голем испит на доверба…

Овен
Љубов:
Сакате повеќе емотивно внимание и отстапки отколку што е можно, така што вашиот партнер изгледа вознемирен и мрзоволен.
Работа:
Договорот со една личност ве обврзува на строга дискреција. Важно е да научите добра лекција за деловното однесување.
Здравје:
Избегнувајте неумереност, опуштете се по стресни ситуации.

Бик
Љубов:
Конечно дознавте дека нечии ветувања не се доволно искрени. Постапете се според вашата совест. Опуштете се.
Работа:
Бидете внимателни и не ризикувајте во работи за кои не знаете доволно или во ситуации каде што постои одредена форма на забрана.
Здравје:
Разубавете го расположението, обрнете внимание на посветли содржини.

Близнаци
Љубов:
Во афект, не правете работи што ја иритираат вашата сакана личност. Непотребно предизвикувате нечие незадоволство.
Работа:
Набрзина сте прифатиле нечија понуда и сега мора да жалите за тоа што сте го кажале или направиле пред вашите соработници.
Здравје:
Ќе ви годи некој вид спортска активност.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Еден град, едно пакување, 10 дизајнерски приказни од Шизик на ризик

Mакедонскиот лајфстајл бренд Шизик на ризик неодамна ја прошири својата палета на производи со уште …