(ВИДЕО) Средба која „кине душа“: Џенифер Лопез поради НЕА не можела да ги запре солзите!

Големи ѕвезди се многу слаби на фановите кои се болни, особено кога станува збор за децата…
Џенифер Лопез, е позната по своите хумани дела и обожава да ги изненади своите фанови. На крајот од минатата година тој посетила болно девојче, чија желба била да се сретне со поп иконата.
Познатата пејачка седела со неа и разговарала, и и рекла колку е посебна и колку ја инспирира, и додека ова мало девојче ги повторувала нејзините зборови, по лицето на Џенифер Лопез течеле солзи, кои не можела да ги контролира.

@jenniferlopeztvI know you’re crying 🥺 ##jlo @jlo ##jenniferlopez ##thanksamillion ##fyp ##foryou ##foryou ##foryoupage ##kindness ##quibi

♬ original sound – JLO

На крајот од снимката, девојчето ја заштитила Џенифер со молитва, зборувајќи на шпански. Со прстињата и поминала по лицето, како свештено лице, и рекла: “Во името на Отецот, Синот и Светиот Дух – Амин!“

Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО – ВО ЖИВО) Погреб на принцот Филип: Службата започна – на испраќањето само најблиските – братучед ги дели Хари и Вилијам

Принцот Филип, војводата од Единбург и сопруг на кралицата Елизабета Втора, кој почина минатата недела …