(ВИДЕО+ФОТО) ГОЛЕМО СРЕЌНО СЕМЕЈСТВО – Има 16. деца: „Сопругот ме убеди, јас во почетокот воопшто не сакав деца!“

Вкупно била бремена 23. пати, но некои бремености завршиле со спонтан абортус. Кога почнале да добиваат деца мислеле дека ќе запрат на четири, но еднопставно чувство за проширување на семејството им се допаднало…
Џени Бонел и нејзиниот сопруг Реј имаат 16. деца и се најголемото семејство во Австралија. Оваа 51-годишна жена била бремена дури 23 пати, но за жал имала неколку спонтани абортуси. Ако ја прашате, бременоста е најголем благослов, а она што е интересно е дека Џени воопшто не сакала да има деца на почетокот на бракот.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by 𝘽𝙞𝙜 𝙁𝙖𝙢𝙞𝙡𝙮! 𝘽𝙡𝙚𝙨𝙨𝙚𝙙 𝙇𝙞𝙛𝙚! (@thebonellfamily_)


„За некој што го започна сето ова без да сака деца, јас навистина ги имам многу. Се сеќавам дека му реков на Реј дека не ми е грижа да имам деца, дека едноставно не ги сакам, изјавила таа за британски “The Sun”.
Нејзиниот сопруг, кој израснал во шестчлено семејство, сакал да има големо семејство и, како што вели, тој успеал да ја убеди.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Под мотото „Прекрасното непознато” вечерва почнува 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки”

Под мотото „Прекрасното непознато” Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки” вечерва ќе го започне своето …