(ФОТО) ШПАНИЈА – Родена е како маж а спиела со многу фудбалери на Реал Мадрид

„Спиев со многу фудбалери, повеќето беа од Реал Мадрид…“
Медиумскиот истап на најпознатиот транссексуалец во Шпанија, Амор Ромеира, крена голема прашина во Шпанија.

„Спиев со многу фудбалери, повеќето беа од Реал Мадрид. Дури и се заљубив во еден. Тој беше најубавиот играч во лигата. Јас не кажав никому за тоа. Само двајцата најблиски луѓе знаеја како се чувствувам“, рекла Ромеира и додала:


„Со оној во кој се заљубив, не стигнавме подалеку од бакнежот. Добро се бакнува, но играше топло-ладно со мене. Повремено ме полудуваше, па го блокирав на сите социјални мрежи. Излезе дека тој е прикриен хомосексуалец, тој едноставно не може да го објави тоа во јавноста заради хомофобијата во фудбалот“, открила Амор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amor Romeira (@amorromeira)

Амор Ромеира има скоро 400.000 следбеници на Инстаграм.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Еден град, едно пакување, 10 дизајнерски приказни од Шизик на ризик

Mакедонскиот лајфстајл бренд Шизик на ризик неодамна ја прошири својата палета на производи со уште …