(ФОТО) ОЛИВЕРА ВО ЦРНИНА: Вдовицата на Балашевиќ се вратила на редовните обврски…Еве каде била додека новосаѓани се проштевале од Џоле!

Граѓаните на Нови Сад синоќа се простија од одличниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ, кој почина во петокот од последици од корона вирусот.
Бројни обожаватели на панонскиот морнар, кои не дојдоа само од Нови Сад, туку и од целата земја и регионот, го исполнија кејот и блискиот мост Варадин.
Многумина од нив донесоа бела роза или рузмарин, со што го евоцираа сеќавањето на незаборавните стихови од песните на Џоле кои го одбележаа растењето и младоста на многу генерации.

Пред семејната куќа Балашевиќ нема повеќе цвеќе во жардиниерата покрај фасадата, каде претходните три дена, со трогателни пораки, беа оставани бели рози и рузмарин и запалени свеќи не само од Нови Сад, туку и многу негови обожаватели и обожаватели од земјата и регионот.

Во моментот кога екипата на „Новости“ одела по улицата испеана во песната на кантавторот – „Некои нови деца“, неговата вдовица Оливера се појавила пред семејната куќа, во црно, излегувајќи од автомобилот, со полни кеси со намирници. Еден млад човек од приватно обезбедување цело време стоел пред куќата.

Извор и фото: novosti.rs

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(Диета) ТИЈАНА ВАКА УСПЕАЛА ДА ОСЛАБНЕ 45. КИЛОГРАМИ: Сега строго се придржува до овој план на исхрана!

Еве што јаде пејачката во текот на денот… Денес Тијана Дапчевиќ (45) може да се …