Забава за откривање на полот на бебето отишла во лош правец: Идниот татко загинал подготвувајќи изненадување

ПОДГОТОВКИ за забавата за откривање пол на бебето биле кобни за еден човек од Њујорк.
Имено, 28-годишниот Кристофер Пекни од Либерти, Њујорк, кој наскоро требало да стане татко, починал откако експлодирала направата што се подготвувала за забавата за откривање на полот на неговото дете.
Полицијата во Њујорк ги потврдила деталите за инцидентот за NBC New York и открила дека полицајците реагирале на извештаите за експлозијата. Исто така, на местото на несреќата бил и помладиот брат на Пекни, Мајкл Пекни, кој бил повреден. Според претходните информации, тој се здобил со повреди на ногата, пренесува Today.

Не е јасно што довело до експлозија на уредот, но портпаролот за „Times Herald-Record“ изјавил дека уредот „не е изграден или направен за злонамерни цели“.

Забавите за откривање на полот треба да бидат радосна пригода за идните родители, и ова е тренд кој станува сè попопуларен во последните неколку години. Паровите станаа прилично креативни и се чини дека сите бараат што е можно понеобични начини да го откријат полот на нивното идно дете. За жал, досега се евидентирани неколку повреди поврзани со овие забави.
На почетокот на овој месец, еден 26-годишен маж од Мичиген бил усмртен кога експлодирала мал топовски апарат за време на една таква забава. И’ во 2019 година, слична експлозија на лице место убила жена од Ајова. Истата година, авион од Тексас требаЛО да испушти 350 литри розова вода како дел од забава за откривање на полот, но се урнал и еден патник бил повреден.

Една година порано, забава за откривање секс во Тусон, Аризона, резултирала со огромен пожар што предизвикал штета од над 8. милиони долари, предизвикана од човек кој пукал од пушка во која имало експлозивна материја.
Малите повреди се исто така чести. Така, еден иден татко неодамна испукал топче со конфети во меѓуножјето.

Фото: Илустрации

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(Диета) ТИЈАНА ВАКА УСПЕАЛА ДА ОСЛАБНЕ 45. КИЛОГРАМИ: Сега строго се придржува до овој план на исхрана!

Еве што јаде пејачката во текот на денот… Денес Тијана Дапчевиќ (45) може да се …