Дневен хороскоп за вторник, 23.02.2021: Бикот станува романтичен, Лавот има проблем со однесувањето на партнерот, Стрелецот мора да го промени односот…

Овен
Љубов:
Не добивате емоционална поддршка. Не го залажувајте вашиот партнер со погрешна приказна, премногу ги потенцирате драмските ефекти.
Работа:
Размислете посериозно за предупредување или за алтернативно решение. Важно е да се направи разлика помеѓу морална и физичка храброст.
Здравје:
Треба да ја подобрите концентрацијата.

Бик
Љубов:
Обидете се да ја израдувате вашата сакана личност со необична идеја, сè изгледа поинаку во романтично расположение.
Работа:
Користете ја вашата практична духовитост и искуство до потребниот степен за да ги заштитите деловните интереси.
Здравје:
Вие сте во одлична форма.

Близнаци
Љубов:
Делувајте достоинствено во средбата со саканата личност, реално измерете ги своите можности. Покажете дека имате стил.
Работа:
Некој одеднаш ги нарушува вашите деловни планови. Нема причина да влегувате во ривалски односи, а потоа да трпите грди последици.
Здравје:
Ќе ви годи забава и релаксација, како поттик за добро расположение.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Куче направило сцена и глумело дека е мртво бидејќи не сакало да си оди од паркот

ДОДЕКА еден убав сончев ден Макс Лукас седел во парк во Амстердам, видел смешна сцена, …