(ФОТО) Фанови го посетуваат гробот на Ѓорѓе Балашевиќ

Панонскиот морнар беше погребан вчера на Новите гробишта во Нови Сад, во интимна церемонија на која присуствувало семејството и најблиските пријатели, околу 30. лица.
Но, верните фанови почекале да си замине семејството и дошле да донесат цвеќе…

Почест на Балашевиќ му беше одадена во Нови Сад, Белград, Загреб, Сараево, Сплит…скоро во сите градови каде што тој одржуваше концерти…

Фото: Принтскрин

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Починатиот пејач од „Ѕвездите на Гранд“ планирал свадба во текот на летото

Овогодинешниот учесник на музичкиот натпревар „Звездите на Гранд“, Момир Луковац, кој изврши самоубиство на возраст …