(ФОТО) Познати парови кои се чувале за првата брачна ноќ

Лиса Кудроу и Мајкл Стерн


„Не знам дали може да ме опишете како воздржана, но јас разбирав што значи да се плашиш од секс и од сопствената сексуалност. Бев претпазлива затоа што сакав да го заслужам човекот за кого сонував“, изјавила Лиса Кудроу.
Таа се омажила за Мајкл Штерн, шест години постар од неа, во 1995. година кога таа имала 31. година. „Кога се венчавме, не знаевме да ветиме вечна љубов затоа што никој не може да го вети тоа. Наместо тоа, си ветивме дека ќе работиме на сите можни брачни проблеми што ќе се појават “, истакнала актерката.

Меган Гуд и Девон Френклин


Актерката и филмски продуцент биле толку посветени на идејата да чекаат со сексуални односи до брак што напишале книга за тоа (“The Wait: A Powerful Practice for Finding the Love of Your Life and the Life You Love“) – („Чекај: Моќна пракса за наоѓање на љубовта на твојот живот и животот што го сакаш“).
„Мажите можат да бидат дисциплинирани во нивниот сексуален живот. Ништо не може човек да стори “, објаснил Девон во книгата.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Отец Оливер Петровски – Маж на годината за 2022 во избор на социјалните медиуми

Отец Оливер Петровски е Маж на годината во ибор на социјалните медиуми за 2022 година, …