(ФОТО) Алекса Балашевиќ за љубовта на татко му и мајка му: „Љубовта на мојот Џоле и Оља е уникатна!“

АЛЕКСА БАЛАШЕВИЌ, синот на Ѓорѓе и Оливера, уште минатата година раскажал за големата љубов на татко му и мајка му и истакнал колку е горд на фактот дека е нивно дете.
„Денес е премногу лесно да се биде славен, и јас не сум само дете на славни родители, туку дете на големи луѓе. Божествена. Уметничка династија. Глобални авторитети”, рекол тој во интервју за српски Hello.
„Дали е тоа олеснителна или отежнувачка околност? Доаѓа до истото, како и со секое дете, нормално и правилно”, додал тој.
Во тоа време, Алекса раскажал и за неговата свршеница Николина.
„Љубовта на мојот Џоле и Оља е уникатна. Таа не постои никаде во светот. Мајка ми ме советува да бидам единствен. Секогаш има шанси за добри и небесни луѓе. И јас и Никана сме баш такви, сосема поинакви од другите“, заклучил тој.
Ѓорѓе и Оливера Балашевиќ се венчале на 7. мај 1981 година, на скромна церемонија во Нови Сад и добиле две ќерки – Јелена и Јована и синот Алекса.

Фото: Скриншот/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) ОВОЈ ЕВРОПСКИ ОСТРОВ Е ОАЗА БЕЗ КОРОНА: Сардинија од денес се враќа во нормала

Додека во северна Италија се зголемува бројот на нови случаи на ковид 19, островот Сардинија …