РАСКИНУВАЊЕТО НЕ Е ВАШ ЛИЧЕН ПОРАЗ – Зошто е подобро да се биде сам отколку борба за погрешна врска!

Никому не сте должни ништо да објасните
Голем број луѓе се плашат да ја прекинат долгата врска пред се затоа што сметаат дека околината ќе ги осуди. Што ќе мислат твоите пријатели и семејство за тебе ако само се собереш и си заминеш? Оние кои знаат низ што минувате ќе помислат дека сте исклучително храбри и дека не толерирате никаква форма на манипулација. Тие ќе бидат горди на вас и нема да мислат дека ви треба „другата половина“ да бидете комплетни.

Вашата врска е погрешна зона на комфор
Иако делува како безбедно и пријатно место, вашата врска не е ваша безбедна зона и вие тоа го знаете. Да не беше така, немаше да размислувате за раскинување. Може да биде застрашувачко да се размислува за повторно излегување и запознавање нови луѓе, но и освежување. Ако се откажете од спасувањето на погрешна врска, ќе му дадете шанса на некој што вреди да влезе во вашиот живот.

Да се ​​биде сам не е најстрашно во светот
Кое е најлошото нешто што може да ви се случи ако изгубите маж во животот? Дали се плашите дека нема да знаете како да замените гума за автомобил? Драги мои, има вулканизатори за тоа. Од таа причина, да се биде сам не е најстрашната работа на светот, затоа што не ви треба никој друг да ве направи комплетен. Убаво е да се дојде во прегратките на некој ако е искрен, но ако тоа не го сторил долго време и е полн со вознемиреност и груби зборови, време е да се збогувате со него.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) ОВОЈ ЕВРОПСКИ ОСТРОВ Е ОАЗА БЕЗ КОРОНА: Сардинија од денес се враќа во нормала

Додека во северна Италија се зголемува бројот на нови случаи на ковид 19, островот Сардинија …