РАСКИНУВАЊЕТО НЕ Е ВАШ ЛИЧЕН ПОРАЗ – Зошто е подобро да се биде сам отколку борба за погрешна врска!

Дали мислите дека е бесмислено да барате нов партнер или да се биде сам, кога сите, сепак, се исти како вашиот иден – поранешен? Ако одговорот на овие две прашања е ДА, тоа значи дека вашиот партнер ве направил емотивно зависни од него.
Со манипулирање, тој успеал да ве убеди дека вашиот живот не постои и нема смисла без него. Од друга страна, можеби ќе продолжите понатаму, но жалите за сите убави спомени што стојат зад вас и за напорите што ги вложувате во дадена врска. Ако ова не била врската што ја посакувавте подолго време и каква беше таа во минатото, денес ви донесуваме едноставни причини зошто е подобро да бидете сами отколку да зачувате погрешната врска.

Раскинувањето не е ваш личен пораз
Ако сте некој што не толерира загуби добро, раскинувањето може да го доживеете и како тежок пораз. Сепак, тоа всушност ви дава шанса да размислите за себе, за вашите чувства и цели, за сите работи на кои навистина не би можеле да се фокусирате.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ ПРИЧИНИ поради кои ТИКВИЧКИТЕ мора да бидат на вашата чинија ова лето!

Тиквичките се најблагодарната летна храна со бројни лековити својства Тиквичките се едни од најблагодарните летни …