Дневен хороскоп за понеделник, 22.02.2021: Бикот пред недоразбирање, Ракот поттикнат да преземе иницијатива, Стрелецот наивен дека љубовта доаѓа одеднаш, но…

Овен
Љубов:
Во средбата со саканата личност, се однесувате сомничаво, не сакате да давате ветувања однапред. Користете ја вашата омилена тактика.
Работа:
Договор со една личност укажува на можен неуспех. Прифатете го поразот достоинствено како поучно искуство.
Здравје:
Потрудете се да ја подобрите вашата психофизичка состојба.

Бик
Љубов:
Премногу чувствително реагирате на разни ситници, вашиот партнер не забележува работи што имаат различно значење за вас.
Работа:
Ако некој ве предупреди да ги промените вашите барања во деловно-финансиската соработка, прифатете одреден компромис.
Здравје:
Важно е да се постигне психолошка рамнотежа.

Близнаци
Љубов:
Важно е да бидете во позитивно опкружување и со некој близок. „Малите нежности“ носат огромно задоволство.
Работа:
Имате добри идеи, но некој го одбива вашиот совет и се обидува да ја намали вашата улога во деловно-финансиската соработка.
Здравје:
Поттикнете одлучност, самодоверба и силна волја.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Дознал дека има рак па отишол кај пријател да ја избричи главата: Неговата реакција го расплакала! Ова се нарекува пријателство

Кога дознал дека има рак, Нефтали Мартин не знаел „каде удира“ и што да прави. …