(ВИДЕО) ЌЕ УЖИВАТЕ – Звучат светски: Касапски и Давидовски ја преработија “Illuminated”

Со познатиот хит на дуото “Hurts”, “Illuminated”, младите штипјани Панче Касапски и Никола Давидовски ја остварија својата прва музичка соработка.
Со оваа нивна преработка на одличната песна на “Hurts”, тие ги најавуваат и нивните идни проекти, односно штипскиот тандем во блиска иднина планира да го објави и нивниот авторски материјал.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Davidovski (@dawidowskin)

„Ова е можеби мал тест да видиме како ќе реагира публиката на нас. Да бидеме искрени, не очекувавме толку позитивни критики. Очигледно им се допаѓа комбинацијата на поп и оперско пеење“, велат Касапски и Давидовски.
За оваа преработка, тие снимија и одлична видео приказна, која ве уверуваме дека ќе го задржи вашето внимание:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дејвид Атенборо ќе го претставува народот на самитот за климатските промени

Познатиот британски водител, Дејвид Атенборо, е именуван за „народен претставник“ на глобалниот самит за климатски …