(ВИДЕО) ХРВАТКА СО ЈАКИ НЕРВИ И ДРСКОСТ: Крадец со пиштол влетал во продавницата но не го очекувал нејзиниот договор!

Хрватската полиција потврдила дека вчера во 19,15 часот имала пријава за вооружен грабеж во Буковље кај Славонски Брод.
Крадецот со фантомка на лицето и пиштол во раката се обидел да изврши грабеж, но бил уапсен на самото место.
Со медиумите контактирал сопругот на работничката на зборовите „Дај ми пари“ на разбојникот му одговорила со – „Не давам!“

„Таа ја држеше својата страна. Не сакаше да попушти. Потресена е по се’ што се случи. Веднаш повикав полиција и чекаше да дојдат. Не можев да верувам дека така му с епсротивстави и не му даде пари, за среќа тој само си замина затоа што можеше да биде сè. Тој имаше фантомка, па таа ги видела само очите. Тој беше во продавницата една минута и кога виде дека нема да ги добие парите, си замина. Таа беше во шок, кога разбојникот си замина, и рече дека повторно ќе се видат“, додал читателот на 24 sata.
Полицијата соопштила дека ништо не е украдено и никој не е повреден.

Ekran.mk/24sata.hr

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Куче направило сцена и глумело дека е мртво бидејќи не сакало да си оди од паркот

ДОДЕКА еден убав сончев ден Макс Лукас седел во парк во Амстердам, видел смешна сцена, …