(Рецепт) Кромидот е многу здрав: Нема што не лекува – откријте дали може да ви помогне!

Сè за кромидот и неговите здравствени придобивки
Кромидот е богат со јаглени хидрати, вклучувајќи гликоза, фруктоза, сахароза, но и витамини Б, Е, каротин.
Кромидот содржи минерали: железо, натриум, калиум, кобалт, фосфор, калциум, бакар, цинк, манган, како и органски киселини: јаболко, лимон, есенцијални масла, фитонциди.
Кромидот е ефикасен лек против склероза, го намалува нивото на шеќер во крвта, ја стимулира активноста на желудникот, производството на сперма, ја зголемува сексуалната моќ.
Кромидот е одличен за лекување на простатата.
Стимулира апетит, активност на кардиоваскуларниот систем, малку лаксативен и го зголемува лачењето на дигестивните сокови.


Кромидот е широко користен во третманот на гнојни рани, изгореници на кожа, маститис, остеомиелитис, стоматитис, трофични чиреви, болести на горниот респираторен тракт и белите дробови.
Кромидот е корисен за грип, бидејќи спречува бактериски компликации.
Кромидот го зајакнува имунитетот, помага при воспаление на грлото и течење на носот и одложува болести како што се атеросклероза и хипертензија.
Свеж кромид се препорачува да се зема орално, почнувајќи со 10 грама и постепено зголемување на неговата потрошувачка на дневна основа. Консумирањето кромид на овој начин спречува бронхитис, туберкулоза, мала киселост на гастричен сок, запек, простатитис и хелминтична инвазија.

loading...


Свежиот кромид може да го намали холестеролот во крвта, а исто така е добар и за диета.
Кај акутни заболувања, кромидот се зема 2 пати на ден, во хронична – 1 пат на ден, 15-20 минути пред оброк.
Печен и исушен кромид е особено корисен кај исхемични срцеви заболувања, нарушувања на срцевиот ритам, хипертензија, туберкулоза, гастритис итн.
Во сите овие третмани, печениот или сувиот кромид се зема орално од 50. до 100. грама, 1 до 2 пати на ден, 15 минути пред оброците.Времетраењето на третманот е 3. недели, по 10 дена пауза третманот се повторува.
За кожни болести, во зависност од тежината на процесот, премазите со варен или печен кромид се прават од 1 до 4 пати на ден.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Единствената принцеза што смее да ја носи: Шарлин од Монако во проѕирна кошула поставила нов моден предизвик

Принцезата Шарлин од Монако присуствувала на свеченото отворање на продавница за луксузни часовници во Монте …