(ВИДЕО+ФОТО) Симпсонови како баба Ванга: Еве што се’ досега предвиделе!

Видео повици
Во епизодата во 1995 година во која се мажи Лиза, во еден момент таа и Марџ разговараат на телефон кој има и екран преку кој можат да се гледаат.

Паметни часовници
Идејата дека можеме да разговараме преку часовник на рака беше воведена од Симпсонови во 1995. година, скоро 20. години пред да се појави паметниот часовник на Епл на пазарот.

Убијци на стршлени
Во епизодата во која мистериозен вирус од Азија го напаѓа Спрингфилд, во една од нарачаните пратки од Јапонија се појавуваат „пчели убијци“. Да ве потсетиме, вестите за убијците стршлени кои се појавија во САД кружат веќе неколку дена.

Уреди за гласање во САД
Во Соединетите држави беа воведени уреди за гласање, кои требало да се користат за гласање за претседателските избори во 2012 година. Сепак, имало некои проблеми.

Она што е интересно е дека една епизода на „Симпсонови“ од 2008. година опишува точно што се случи во 2012. година за време на гласањето. Во таа епизода, Хомер се обидел да гласа за уредите што биле наменети за тоа, но сите уреди замрзнаа. Во оваа ситуација, немало избори, бидејќи уредите дозволиле да се гласа само за еден кандидат.

Скандал со коњско месо
Во епизодата од 1994. година, Дорис, која работи во училишната кујна во Спрингфилд, исто така парчиња коњско месо во ручекот. Девет години подоцна, во Ирска, во супермаркетите во хамбургерите со говедско месо.

Фото: Принтскрин

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) ИСКРЕНО – Потресна исповед на ѕвездата на „Потера“ Аутизмот ме спречи да ја пронајдам вистинската љубов!

Ѕвездата на шоуто „Потера“ открила зошто е сè уште сама на 62 години… Ени Хергети, …