(ВИДЕО+ФОТО) Мајстори на импровизација: Погледнете како се снашле и ги „поправиле“ своите автомобили!

Импровизацијата во автомобилскиот свет е исклучително широк поим, особено во итни ситуации.
Ако станува збор за автомобил што патува на јавен пат, тогаш оваа импровизација треба да исполнува барем минимум безбедносни барања, исто како што нуди, на пример, резервно тркало со намалени димензии. Сепак, многумина често се наоѓаат во ситуација кога е потребно да се поправи дефектот со она што го имаат при рака, и тоа обично е скромно и во голема мера несоодветно.
Во продолжение донесуваме неколку поправки што го решиле накусо проблемот, но исто така потврдиле дека човечката фантазија е неограничена, исто како што се неодговорноста и подготвеноста да ризикуваат.

Овој пример доаѓа од Австралија, каде што возач на камион со корозија уништените лиснати пружини ги поврзал со жица.
Сопственикот на овој камион не бил во итна ситуација. Претходно ќе се речеше дека тој е премногу скржав за да позајми камион, па решил приколката да ја префрли со камионет. Ако не верувате, погледнете го видеото подолу.

Подолу се дадени неколку поправки за кои не би верувале дека навистина се направени на овој начин.

Кој вели дека клемите се неопходни. Понекогаш дури и не треба да го менувате акумулаторот.

Фото: Принтскрин/Uoutube.com

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) ЛеБрон Џејмс го испробал новиот автомобил!

И покрај тоа што често се гледа во Порше, славниот кошаркар во иднина ќе мора …