3. реченици кои ВОДОЛИЈАТА НЕ ПОДНЕСУВА ДА ГИ СЛУШНЕ: Не го изговорувајте ОВА – ќе предизвикате лутење!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Дознајте подолу што не треба да и кажете на Водолијата
Водолијата е единствена, непредвидлива, оригинална, оптимистичка и дружељубива.
Високите луѓе, со јасен поглед на иднината, главно се занимаваат со иновации затоа што не можат да поднесат да ги задржат своите идеи за себе.
Тие сакаат се’ да знаат, па затоа мора да бидат информирани.
Сепак, за да не ги налутите избегнувајте да ги кажувате следниве реченици во нивно друштво.

Мораш да го направиш ова
Овој хороскопски знак може однапред да ги предвиди сите потенцијални решенија за проблем што другите луѓе не го гледаат.
Водолиите едноставно не можат да издржат да им кажат дека треба да направат нешто на специфичен начин, додека гледаат разни креативни алтернативи кои би имале ист ефект.
Секогаш можете да сметате на тоа дека ќе пронајдат свој уникатен пристап кон решавање проблем или задача наместо да ја следат традиционалната стратегија.
Се разбира, кога нема друг избор и треба да се следат правилата, тие ќе го сторат тоа, но ќе бидат фрустрирани затоа што се принудени да следат правила за кои сметаат дека не се потребни.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Ова се најголемите мани на секој хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …