(ФОТО) СМЕТАЈ НА НАС – Молк пред домот на Балашевиќ, Оливера расплакана: Луѓе доаѓаат, палат свеќи, оставаат емотивни пораки…

Луѓето сè уште доаѓаат пред неговата куќа каде палат свеќи, оставаат ливчиња со емотивни пораки, играчки …
Ѓорѓе Балашевиќ, кантавтор, почина на 19. февруари на 67-годишна возраст, откако помина три дена во болница.

Луѓето сè уште доаѓаат пред неговата куќа каде палат свеќи, оставаат ливчиња со емотивни пораки, играчки … саканата сопруга на Балашевиќ, Оливера, излегла од семејната куќа плачејќи.

Во моментов тоа е трогателен момент пред неговиот дом, тажните сцена се шират низ целиот регион.

Извор и фото: blic.rs

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Можеби и’ не е време да бидете во врска: Овие знаци го покажуваат тоа!

Како и во се друго во животот, така и во љубовта постојат одредени правила. Пред …