(ФОТО) На атрактивната Британка патниците и велат дека е преубава за да вози автобус!

Веќе три години вози автобус…
Дваесет и четиригодишната Џоди Леи Фокс е возач на автобус во Велика Британија, која благодарение на стереотипното занимање стана хит на социјалните мрежи.
Џоди со ова почнала да се бави пред три години и вели дека патниците редовно и кажуваат дека е „преубава за таа работа“.
„Кога мажите влегуваат во автобус, секогаш ја добивам истата реакција што може да биде: ‘Вие сте толку убави!’, или: ‘Никогаш во животот не сум видел толку убав возач на автобус’“, вели Џоди.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Jodie Leigh Fox (@jodieleighthebusdriver_)


„Луѓето велат дека сум преубава за да бидам возач на автобус, но добивам и убави коментари од други жени кои редовно ги фалат моите нокти, фризура или шминка“, открила таа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 27.01.2022: Делувате напнато и често го менувате расположението, покажете повеќе трпение…

Овен Љубов: Избегнувајте импулсивно однесување пред саканата личност и не ги занемарувајте обврските кон семејството. …