(ВИДЕО) Најубавите песни според кои ќе го памтиме Ѓорѓе Балашевиќ

Познатиот кантавтор, Ѓорѓе Балашевиќ“ почина во 67. година на живот, ја загуби битката со корона вирусот.
Беше познат југословенски кантавтор и поет. Беше член на групите „Жетва“ и „Рани мраз“, а во 1982. година ја започна соло кариерата.
Објави вкупно 12. албуми од кои се издвоија бројни песни познати на генерациите.
Во негова чест, а по повод смрта, потсетуваме на некои до најголемите хитови на Балашевиќ кои ќе останат запамтени за сите времиња.
Секој негов фан имаше своја листа на песни па се надеваме дека колку – толку направивме добар избор кој ќе опфати повеќе луѓе:

„Прости ми Катрин“

„Животот е море“

„Мило ми е поради мојот стар….“

Некои нови деца“

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Мрачна тајна на Хали Бери: Својот изглед го должи на болеста!

Од доцните осумдесетти години на минатиот век глумицата се бори со свирепа болест…   View …