(Рецепт) Потполно препородување на организмот! Потопете суво грозје во вода…испијте после 24. часа – Ризница на витамини и минерали!

Ова се својствата на водата од суво грозје:
Ризница на витамини и минерали
Помага да се потиснат нечистотиите и отпадот од телото
Помага во детоксикација на црниот дроб
Овозможува добро варење на храната
Поради нивните биофлавоноидни својства, сувото грозје ги ослободува своите корисни хранливи материи кои се пренесуваат во водата и стануваат моќен антиоксиданс.


Рецепт: Прво измијте чаша суво грозје. Загрејте 750 мл вода, но тргнете на страна пред да зоврие. Сега додадете суво грозје и оставете да отстои 15 минути.
Исцедете и измијте со чиста вода на собна температура. Ставете 1 литар филтрирана вода во тенџере и зовријте ја, а потоа истурете ја водата во садот со грозје. Оставете да отстои 24 часа во фрижидер и пијте ја следниот ден.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сте ИЗГОРЕЛЕ на сонце? Еве што да направите кога кожата после сончање ќе почне да ви се лупи!

Важно е редовно да користите крема за сончање и да избегнувате изгореници. Секое лице барем …