Овие хороскопски знаци се најголеми кукавици

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Храброста е една од најценетите човечки особини и ако може да се верува на астрологијата, дали некој ќе ја поседува зависи од хороскопскиот знак во кој е родена таа личност.
Некои хороскопски знаци се попознати по својата кукавичлук, а како што пишува Astro Talk, овие четири знаци се во прв план.
Риби
Рибите се паметни, но исто така се и доста кукавици. Кога ќе дојдат тешки времиња, тие се најмалку сигурен хороскопски знак. Во време на криза тие безглаво ќе бегаат, без оглед на се.

Стрелец
Стрелците немаат чувство на одговорност. Тие често лудуваат во конфликти, а подоцна се прават дека ништо не се случило. Никогаш нема да признаат дека сториле нешто погрешно и вината ќе ја префрлат на другите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Моментот кога крава одлучила да скокне во базен со деца станал вирален хит!

Кравата шетала во близина на базенот каде што биле две деца. Откако застанала на самиот …