(ФОТО) Диета на Саманта од серијата „Сексот и градот’ за вита става: Има 64. години и изгледа феноменално!

Со својот изглед им пркоси на годините.
Со години важеше за најзгодната актерка, а денес на 64. години изгледа феноменално. Актерката Ким Катрал во едно интервју открила како успева да изгледа толку добро и кои се нејзините тајни.
Ако мислите дека се откажува од многу нешта, се лажете. Вистината е дека е прилично едноставно да се биде во топ форма, а еве ги нејзините совети:
Ким со години се храни со принципите на диетата Перион. Со оваа диета скоро никогаш не сте гладни, а резултатите се одлични. Освен што одржува витка линија, има корисен ефект и врз изгледот на кожата.
Станува збор за антиинфламаторна диета која ги вклучува сите групи на храна, а особено здравата храна како свеж лосос, зелен зеленчук, шумско овошје и екстра девствено маслиново масло. Шеќерите се забранети, а внесот на јаглени хидрати е намален. Оваа диета се смета за една од најздравите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Cattrall (@kimcattrall)

„Таа се обидува да јаде здраво, но понекогаш не може да одолее на чоколадото!
„Мојата кожа изгледа одлично само благодарение на оваа диета“, рекла Ким.
„Го слушам моето тело и ништо не му ускратувам. Се обидувам да бидам дисциплинирана, но не е грев да се јаде нешто слатко од време на време“, вели таа.


Покрај правилната исхрана, таа ужива и во вежбање.
„Сакам да вежбам, отсекогаш сум бил спортски тип. Се обидувам да бидам активна 30 минути на ден. Ако не можам да одам во теретана, тогаш барем можам да направам брза прошетка во паркот“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Cattrall (@kimcattrall)

Ким Катрал се врати на телевизија па така деновиве ќе можеме да ја гледаме на каналот FOX LIFE во ТВ серијата „Премногу богати“.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(Диета) ТИЈАНА ВАКА УСПЕАЛА ДА ОСЛАБНЕ 45. КИЛОГРАМИ: Сега строго се придржува до овој план на исхрана!

Еве што јаде пејачката во текот на денот… Денес Тијана Дапчевиќ (45) може да се …