Најсрамежлив хороскопски знак: Ќе направи се’ за да не биде во центарот на вниманието!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Секој понекогаш се срами и му е срам, но еден хороскопски знак најмногу се истакнува по својата срамежливост.
Ракот е најсрамежливиот хороскопски знак.
Тие се срамежливи суштества.
Тие претпочитаат да ги набљудуваат и слушаат другите и ќе сторат сè за да избегнат самите да бидат во центарот на вниманието.
Тие се многу внимателни и чувствителни луѓе, кои, во тишина, всушност, ги оценуваат своите соговорници.
Освен Ракот, уште еден многу срамежлив хороскопски знак се Рибите.
Рибите обично се многу забавни и духовити, но тоа доаѓа до израз само кога се во друштво на луѓе кои добро ги познаваат и со кои се опуштени.
Ако се најдат во непозната средина, ќе изгледаат изгубени и како да немаат свој глас.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 15.06.2021: Подобро е да се справите со сопствените дилеми, отколку да се мешате во туѓите планови. Останете настрана, се знае чие место каде е…

Овен Љубов: Вашето незадоволство е минлива фаза. Ситните префрлувања и „емотивните убоди“ само го влошуваат …