(ФОТО) Ѕвездите на серијата „Игри на тронови“ станале родители – Кит Харингтон пререќен

Кит Харингтон, попознат како Џон Сноу, стана татко на здраво момче кога на свет го донесе сопругата Роуз. Актерската двојка со нетрпение го очекуваше раѓањето на нивниот син, сепак, веста за породувањето на актерката не беше официјално објавена.
Веста за раѓањето на синот на актерската двојка ја пренесоа светските медиуми, откако папараците ги фотографирале во првата прошетка со бебето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GOT (@game.of.thrones86)

Извор близок до парот за „Е! Вести“ потврдил дека Роуз родила син и дека новите родители се пресреќни.
Кит и Роуз се запознаа на снимањето на серијата „Игра на тронови“, а романсата започнала во 2012. година, се венчаа во 2018. година, а сега нивното семејство стана побогато за уште еден член.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kit Harington (@kitharingtonig)

Името на бебето, како и датумот на раѓање, сè уште не и се познати во јавноста, а се чини дека популарниот пар одлучил во иднина да ги чува за себе сите детали од приватниот живот.

Фото:Принтскрин/ Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(Диета) ТИЈАНА ВАКА УСПЕАЛА ДА ОСЛАБНЕ 45. КИЛОГРАМИ: Сега строго се придржува до овој план на исхрана!

Еве што јаде пејачката во текот на денот… Денес Тијана Дапчевиќ (45) може да се …