(ФОТО) Фустанот со кој Меган Маркле ја објавила втората бременост има посебно значење

МЕГАН Маркл и принцот Хари на Денот на вљубените со црно-бела фотографија објавија дека очекуваат второ дете.
На фотографијата направена од нивниот пријател и долгогодишен фотограф Мисан Хариман со iPad, парот ужива во интимен момент во природата. Додека Хари широко и се насмевнува на Меган, таа со раката нежно го допира нејзиниот растечки стомак.
Фустанот што го носеше Меган има посебно значење. Имено, станува збор за долг фустан на Каролин Ерера кој е направен додека била бремена со своето прво дете, синот Арчи Харисон, кој ќе наполни две години на 6 мај.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Misan Harriman (@misanharriman)

“Мег, јас бев на твојата венчавка за да сведочам за почетокот на оваа љубовна приказна, и моја пријателке, чест ми е да забележам како расте. Честитки за војводата и војвотката од Сасекс за оваа добра вест”, напишал Хариман на крајот од фотографијата.
А датумот на објавување на бременоста на славната двојка е посебен затоа што принцезата Дијана ја објавила својата втора бременост на 14. февруари 1984. година. Меган и Хари го избраа истиот датум, 37 години подоцна.

Маркл доживеа абортус минатиот јули, за кој зборуваше во искрен и потресен есеј за Њујорк Тајмс на 25. ноември.
„Да се ​​изгуби дете значи да носиш скоро неподнослива тага што ја доживеале многумина и за која малкумина зборуваат“, напишала тогаш.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) СРЕЌНО СЕМЕЈСТВО: Алек Болдвин на премиера дошол со сопругата и шесте деца!

Алек Болдвин (63) и неговата сопруга Хиларија (37) присуствуваа на премиерата на неговиот нов филм …