Среќата си е среќа но и Астрологијата има врска со тоа: Шансите за добивка на Лото за некои се големи, а еве кои знаци имаат помалку веројатности за џек пот!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Светските медиуми објавија список на хороскопски знаци кои имаат најголеми шанси да добијат на лотарија. На прво место се Рибите, кои минатата година освоија повеќе добивки на лотарија од кој било друг знак. Родените меѓу 19 февруари и 20 март освоија 11,6 проценти од сите добивки на лотарија

Веднаш зад Рибите се Близнаците, а играчите на овој хороскопски знак освоија 9,9 проценти од добивките на лотарија, и еден процент помалку Девица со 8,9 проценти и Водолија со 8,5 проценти.
Најнесреќен хороскопски знак е Стрелецот бидејќи само шест проценти од припадниците на тој хороскопски знак добиле џекпот на лотарија.Табела со хороскопски знаци и процент на добитници во вкупниот број на добитници:
Риби 11,6 проценти
Близнаци 9,9 проценти
Девица 8,9 проценти
Водолија 8,5 проценти
Скорпија 8,5 проценти
Бик 8,5 проценти
Рак 8,2 проценти
Лав 7,7 проценти
Вага 7,7 проценти
Јарец 7,7 проценти
Овен 7,5 проценти
Стрелец 6 проценти

Фото: Илустрации


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 15.08.2022: Очекувате премногу од нечии ветувања или од личност која упорно се обидува да ве наведе на своите емотивни планови…

Овен Љубов: Партнерот не може да ви пренесе се што би сакале да слушнете или …